![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2017/05/viber-image6-8.jpeg)
Αγρυπνία για την Απόδοση της Εορτής του Πάσχα, τελέσθηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας, το βράδυ της Τρίτης 23 Μαΐου 2017. Της Ιεράς Αγρυπνίας προεξήρχε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Δαβίδ.
Οι πιστοί είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν, ακόμα μια φορά, την ομορφιά της Εορτής των Εορτών, του Πάσχα, καθώς κατά την Απόδοση της Εορτής τελείται η ίδια ακολουθία της νύχτας της Αναστάσεως.