![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2017/03/viber-image1-9.jpg)
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017, χοροστάτησε στην ακολουθία των Γ΄ Χαιρετισμών του Ιερού Ναού Αγ. Θεοδώρων στο χωριό Μαυρονόρος Γρεβενών και του Ιερού Ναού Αγ. Αχιλλείου Γρεβενών.
Στο Ιερό Ναό Αγ. Θεοδώρων, στο Μαυρονόρος, στους Χαιρετισμούς έψαλε η Γυναικεία Βυζαντινή Χορωδία της Ιεράς Μητροπόλεως Γρεβενών υπό την διεύθυνση του δασκάλου της Νίκου Ματθαίου.