![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/07/0-02-04-14932a46de01c2d5172ff363ea30ccc0d7eb115820634292700bab9312419b83_8e5c9329.jpg)
Στον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό του Ιερού Ναού Αγίας Κυριακής Μαυρονόρους Γρεβενών, χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, την Παρασκευή 6 Ιουλίου 2018, παραμονή της εορτής της Αγίας Μεγαλομάρτυρος Κυριακής.
Την ημέρα της εορτής, ο Σεβασμιώτατος ιερούργησε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίας Κυριακής, στο χωριό Σιταράς Γρεβενών. Κατά τη διάρκεια της Θείας Λειτουργίας, ο Σεβασμιώτατος χειροθέτησε Πρωτοπρεσβύτερο τον σεβαστό απ’ όλους π. Γεώργιο Θεοχάρη, ο οποίος εδώ και σχεδόν μισό αιώνα διακονεί το ιερό θυσιαστήριο και επί σαράντα έτη είναι ο ποιμένας της ενορίας του Σιταρά.
Write a comment: