![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2016/12/20161219_110134.jpg)
Το Ίδρυμα Προστασίας Υπερηλίκων «Ο Άγιος Αχίλλιος» επισκέφθηκε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας, για να παρακολουθήσει την εξέλιξη της διανομής τροφίμων προς τους απόρους συμπολίτες μας. Ο Σεβασμιώτατος τόνισε τη σημασία της συνεργασίας της Μητροπόλεως με τον Σύλλογο «Ελπίδα» και τις κοινωνικές δομές του Δήμου Γρεβενών, για την επίτευξη του κοινού στόχου που είναι η στήριξη των συμπολιτών μας που έχουν ανάγκη.
Στη συνέχεια επισκέφθηκε τους υπερήλικες του ιδρύματος και συνομίλησε με τον καθένα ξεχωριστά, δίνοντάς τους και την υπόσχεση ότι θα τα ξαναπούνε σύντομα.