![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2023/05/0-02-05-67271b35d01d4aaa41704a8726ff92ed6cb5d9b67be794aa753dd28a6202a56f_489460c76f93de5f.jpg)
Το Σάββατο 13.5.2023 εορτή της Αγίας Γλυκερίας, που είναι και η επέτειος του καταστροφικού σεισμού του 1995, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ χοροστάτησε στην πανηγυρική Θεία Λειτουργία, όπου και κήρυξε τον θείο λόγο. Μετά το τέλος της Θείας Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος τέλεσε επίσημη Δοξολογία για τη διάσωση της περιοχής μας από τον καταστροφικό σεισμό, στην οποία συμμετείχαν οι αρχές του τόπου μας και πλήθος κόσμου.