![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2020/10/0-02-05-650da14dc4ff6e6d038299ecabedeedf192a2af2f4159f6847f201bd344623b6_566935cb.jpg)
Στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Μεγάρου Γρεβενών, ιερούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, την Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020, όπου και κήρυξε τον Θείο λόγο στο εκκλησίασμα.
Το απόγευμα, παραμονή της εορτής του Αγίου Ενδόξου Μεγαλομάρτυρος Δημητρίου του Μυροβλύτου, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας χοροστάτησε στους Πανηγυρικούς Αρχιερατικούς Εσπερινούς των χωριών Διπόρου και Κνίδης Γρεβενών.