![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/05/0-02-05-12a843c008848f4a4368d5ef9a3f6a76060059a6873a1bb78cd932bcf04adba0_15b65ba1.jpg)
Στον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό της εορτής του Αγίου Επιφανίου, στον Ιερό Ναό Αγ. Γεωργίου Κατάκαλης, χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, το απόγευμα της Παρασκευής 11 Μαΐου 2018. Κατά τη διάρκεια του Εσπερινού τελέστηκε Αρτοκλασία και λιτανεύτηκε γύρω από τον Ναό η ιερή εικόνα του εορταζόμενου Αγίου Επιφανίου.
Την ημέρα της εορτής, Σάββατο 12 Μαΐου 2018, ο Σεβασμιώτατος λειτούργησε στον ως άνω πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό της Κατάκαλης, όπου και κήρυξε τον θείο λόγο στους πιστούς. Μετά τη Θ. Λειτουργία προσφέρθηκε κέρασμα κατά τη διάρκεια του οποίου ο Σεβασμιώτατος συνομίλησε με τους κατοίκους του χωριού.
Write a comment: