![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2019/07/0-02-05-35abaa862b0720dadd5447095047efaf1ba8ed222efe90c9d352fed0825fab88_6dea74e.jpg)
Την Παρασκευή 19 Ιουλίου 2019, παραμονή της εορτής του Προφήτη Ηλία, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, χοροστάτησε στον Εσπερινό του πανηγυρίζοντος Ιερού Ναού στον Αιμιλιανό Γρεβενών. Κατά τον Εσπερινό τελέστηκε Αρτοκλασία και έγινε η λιτάνευση της εικόνας του Προφήτη Ηλία.
Ανήμερα της εορτής, ο Σεβασμιώτατος ιερούργησε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό του Προφήτη Ηλία, στο Παρόριο Γρεβενών, όπου και κήρυξε τον Θείο λόγο.
Εσπερινός στον Αιμιλιανό
Θ. Λειτουργία στο Παρόριο
Write a comment: