![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/05/0-02-04-46706e94d0daf21a4785aac8e5b6f9435a1acec8442ebe4f2095f74169a809f1_487b976e.jpg)
Την Τετάρτη της Μεσοπεντηκοστής, 2 Μαΐου 2018, που φέτος συνέπεσε με την εορτή της Ανακομιδής των Ιερών Λειψάνων του Αγίου Αθανασίου, Αρχιεπισκόπου Αλεξανδρείας, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, ιερούργησε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου στο Καλαμίτσι Γρεβενών.
Την παραμονή της εορτής ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό του Ιερού Ναού Αγίου Αθανασίου στην Αγάπη Γρεβενών. Κατά τη διάρκεια του Πανηγυρικού Εσπερινού τελέστηκε Αρτοκλασία και λιτανεύτηκε η εικόνα του εορτάζοντος Ιεράρχου Αγίου Αθανασίου.
Write a comment: