![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2022/06/0-02-05-1cf3808f088bbf3f32459ddc124ee9f1f6c146964a01542f4d1a3d95d41e1026_579f3b529a60d209.jpg)
Στον Ιερό Ναό των Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, Αγίου Γεωργίου Γρεβενών, χοροστάτησε στον Πανηγυρικό Εσπερινό ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ την παραμονή της εορτής, κατά τη διάρκεια του οποίου τελέστηκε Αρτοκλασία και λιτανεύτηκε η Ιερή εικόνα των Αγίων Αποστόλων. Ο Σεβασμιώτατος την Πέμπτη 30.6.2022 ημέρα της Σύναξεως των Αγίων Αποστόλων, ιερούργησε στην Πανηγυρική Θεία Λειτουργία του ως άνω Ιερού Ναού και κήρυξε το θείο λόγο.