![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2022/06/0-02-05-070d4644224d8c4d0ec61d2ed378519140838f93b4999278df05252121fc1a16_97a68ec51e149696.jpg)
Τον Εσπερινό της Εορτής του Αγίου Πνεύματος, με αρτοκλασία και λιτάνευση εικόνας, τέλεσε ο Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ στον Ιερό Ναό Αγίας Τριάδας Καρπερού, το απόγευμα της Κυριακής 12.6.2022. Στον εσπερινό παρευρέθησαν ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Γρεβενών κ. Αθανάσιος Φωλίνας και ο Δήμαρχος Δεσκάτης κ. Δημήτριος Κορδίλας. Την ημέρα της εορτής, 13.6.2022, έγινε όρθρος και θεία λειτουργία, ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου, στον Ιερό Ναό Αγίας Τριάδας Μικροκλεισούρας. Στην θεία λειτουργία, παρευρέθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Γρεβενών κ. Αθανάσιος Φωλίνας και πλήθος κόσμου.