![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/11/0-02-04-64c9e18901a485bc180e63ee0fd744c1e69ac6dbb70bcc6c894de7a2667a5ebd_d9e8b7b9.jpg)
Την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2018, επί τη ευκαιρία της εορτής των Εισοδίων της Υπεραγίας Θεοτόκου, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, ιερούργησε στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό Ευαγελισμού της Θεοτόκου Γρεβενών.
Στην Θεία Λειτουργία παρευρέθησαν οι στρατιωτικές και πολιτειακές αρχές του τόπου, καθώς η ημέρα αυτή έχει καθιερωθεί ως ημέρα εορτασμού των Ενόπλων Δυνάμεων.
Έτσι, στο τέλος της Θείας Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας τέλεσε Δοξολογία για τις Ένοπλες Δυνάμεις .
Write a comment: