![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/01/0-02-05-7b34f3ea10dc7cb424c0b5b7f2f09a94ba1e600abae46fcbe1ad2ab0c8df6169_full.jpg)
Στους Πανηγυρικούς Εσπερινούς των Ι. Ναών Αγίου Αθανασίου Δεσπότη και Ελάτου Γρεβενών, χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου 2018, παραμονή της εορτής του Αγίου Αθανασίου.
Κατά την ημέρα της εορτής ο Σεβασμιώτατος ιερούργησε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Αηδονίων Γρεβενών, όπου και κήρυξε τον θείο λόγο στους πιστούς. Μετά την Θεία Λειτουργία ακολούθησε κέρασμα σε όλο το εκκλησίασμα.