![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/05/0-02-05-14d1b34c27952c6d83bde67c574c104e67cb8353a2c95d19615d752e6ca679c1_650502a6.jpg)
Το Σάββατο, 19 Μαΐου 2018, ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας του Ποντιακού Ελληνισμού, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ τέλεσε επιμνημόσυνες δεήσεις υπέρ των υπό των τούρκων αναιρεθέντων ποντίων προγόνων μας στα μνημεία των χωριών Κιβωτού, Βατολάκκου και Ελευθέρου Β΄.
Παρόντες στις εκδηλώσεις μνήμης και τιμής ήταν ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γεώργιος Δασταμάνης, Αντιδήμαρχοι και εκπρόσωποι φορέων και συλλόγων.
Write a comment: