![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2022/04/0-02-05-c8e180be3c69647499ff51e0e89dc8a7ddc10dc503ab24d2f68e22c9ce86a8df_74209ba7a3109c2c.jpg)
Την Παρασκευή 1 Απριλίου 2022, μέσα σε κλίμα κατάνυξης, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, έψαλλε την Δ΄ Στάση των Χαιρετισμών της Υπεραγίας Θεοτόκου σε δύο ναούς. Αρχικά στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου στον Δοξαρά Γρεβενών και λίγο αργότερα στην Αγία Παρασκευή στην πόλη των Γρεβενών. Στο τέλος ο Σεβασμιώτατος έδωσε εικονάκια στους πιστούς ως ευλογία, όπως συνήθως πράττει σε όλη την Σαρακοστή.