![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2024/01/0-02-05-4c444b9120bce8e8555a60b62b5cb05063b3641ec5403b567e415e9ff8aa559f_909d9ad946907125.jpg)
Το Σάββατο, 20.1.2024, στον Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας Γρεβενών τελέστηκε Αρχιερατικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Γρεβενών κ. Δαβίδ, για την Εορτή της Εικόνας της Παναγίας της Παραμυθίας. Την Κυριακή ο Σεβασμιώτατος λειτούργησε στον Μητροπολιτικό Ναό. Στο κήρυγμά του ευχήθηκε η Παναγία να μας κρατήσει στην αγκαλιά της στους παράδοξους και δύσκολους καιρούς που ζούμε.