![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2022/09/0-02-05-370921f411e2c232a3ce219a1cf06513997b8ecf8c37bb8fc93f984d0f73ee36_85197f8b6e337a8c.jpg)
Στον Πανηγυρικό Εσπερινό της εορτής της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού, στο Μοναχίτι Γρεβενών χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος. Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ το απόγευμα της Τρίτης 13.9.2022. Την ημέρα της εορτής, ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στη Θεία Λειτουργία στο Μέγαρο Γρεβενών, όπου τελέστηκε και η ακολουθία της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού. Το απόγευμα της ίδιας ημέρας χοροστάτησε στον μεθεόρτιο εσπερινό στον Μητροπολιτικό Ναό, μετά της ακολουθίας των Χαιρετισμών του Τιμίου Σταυρού.