![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2022/04/0-02-0a-6d087b34287eca667ca13edc0bbb036d7d7381ff289808b9da27d3c8a94ea4ad_4902761387d4d697.jpg)
Τη Δευτέρα 25 Απριλίου 2022, εορτή του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Γεωργίου του Τροπαιοφόρου, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, λειτούργησε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Βαροσίου, της πόλεως των Γρεβενών, όπου και κήρυξε τον θείο λόγο. Στη Θεία Λειτουργία παρέστη και ο εορτάζων Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γεώργιος Δασταμάνης. Την παραμονή της εορτής ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στον Πανηγυρικό Εσπερινό στη Μυρσίνα Γρεβενών.