![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2023/05/0-02-05-60e044322695e2e58b5eca6fd1e146ee818176d5ae4252f1b15911ebf8ef8063_e0d2425af1cf3b7f.jpg)
Την Τρίτη 9 Μαΐου 2023, πανηγύρισε με λαμπρότητα το Ιερό παρεκκλήσιο του Αγίου Χριστοφόρου Γρεβενών.
Την Δευτέρα, 8 Μαΐου 2023 το απόγευμα, τελέστηκε Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Γρεβενών, ενώ ακολούθησε λιτάνευση της εικόνας του Αγίου και αρτοκλασία. Την Τρίτη το πρωί ο Σεβασμιώτατος λειτούργησε κηρύττοντας τον θείο λόγο.
Πολλοί φιλέορτοι Γρεβενιώτες ευλαβούμενοι τον Άγιο Χριστόφορο παρευρέθησαν στις ακολουθίες.