![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/10/0-02-05-cff04bb0bc9584f21a0b34ff21abd97d72e5fa624a882819d6c763c26d10d727_2ac4b95f.jpg)
Στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου στο Μπούρινο, λειτούργησε την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ.κ. Δαβίδ, παρουσία πολιτικών, στρατιωτικών και αστυνομικών αρχών αλλά και πολλών πιστών.
Στο τέλος της Θ. Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος τέλεσε Δοξολογία και επιμνημόσυνη δέηση για τους ήρωες του Μακεδονικού αγώνα που έδωσαν τη ζωή τους για την απελευθέρωση της Μακεδονίας μας.
Write a comment: