![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2017/03/viber-image3-7.jpg)
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, χοροστάτησε στον Κατανυκτικό Εσπερινό της Β’ Κυριακής των Νηστειών, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας.
Μετά το πέρας του Κατανυκτικού Εσπερινού ο προσκεκλημένος της Ιεράς Μητροπόλεώς μας Πανοσ. Αρχιμ. π. Νήφων Μετεωρίτης, Ηγούμενος της Ιεράς Μονής Μεγάλου Μετεώρου και Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Μητροπόλεως Σταγών καί Μετεώρων, ανέπτυξε το θέμα: «Μία απάντηση στό ερώτημα: Τί είναι Εκκλησία;»