![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2021/03/0-02-05-0cba4a12bcb5147d1d38264d9bf563480b960d5b49e70421ed8ea8d82d3f7cee_282742f0.jpg)
Το απόγευμα της Κυριακής της Τυρινής, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελίστριας στα Γρεβενά τελέστηκε ο Α΄ Κατανυκτικός Εσπερινός της Συγγνώμης χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Γρεβενών κ. Δαβίδ. Ο Σεβασμιώτατος ευχήθηκε σε όλους να μπουν με αγωνιστική διάθεση στο Στάδιο των Αρετών που είναι η Μεγάλη Τεσσαρακοστή, και μέσα από την νηστεία των τροφών να φτάσουν στην εγκράτεια των παθών και την αύξηση των αρετών.
Ο Εσπερινός μεταδόθηκε ζωντανά από το κανάλι YouTube της Μητροπόλεως Γρεβενών.