![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2022/03/εικόνα_Viber_2022-03-13_11-22-54-986.jpg)
Στον Ιερό Ναό Αγίων Θεοδώρων του χωριού Άγιοι Θεόδωροι λειτούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, την Α΄ Κυριακή των νηστειών, Κυριακή της Ορθοδοξίας, 13 Μαρτίου 2022. Ο Σεβασμιώτατος μίλησε για την σημασία της εορτής, την θεολογία της εικόνας και την ευλογιά των ιερών εικόνων στη ζωή μας. Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας έγινε η λιτάνευση των Ιερών Εικόνων εντός του ναού με συμμετοχή των πιστών.