![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2020/06/0-02-0a-37d5f6fce69953d89439e1f9ed918e85a8a418fe2777402eeaf041134c35303b_a2659718.jpg)
Tην Κυριακή της Πεντηκοστής, 7 Ιουνίου 2020, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ ιερούργησε στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου στο Κηπουρειό Γρεβενών, όπου και κήρυξε τον Θείο Λόγο στους πιστούς.
Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας, ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στον Εσπερινό της γονυκλισίας, της εορτής του Αγίου Πνεύματος.
Το απόγευμα της ίδιας ημέρας ο Σεβασμιώτατος μετέβη στο Καρπερό Γρεβενών όπου χοροστάτησε στον πανηγυρικό Εσπερινό της εορτής του Αγίου Πνεύματος στον εορτάζοντα Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδος.
Κηπουρειό
Καρπερό
Write a comment: