![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2020/01/0-02-05-20c22d5ebd48f095cf66edd4ae957f3abe029496fc86b98a838525629eab3f59_f0223b54.jpg)
Με λαμπρότητα και επισημότητα εορτάστηκαν τα Άγια Θεοφάνεια στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας Γρεβενών, την Δευτέρα 6 Ιανουαρίου 2020.
Στην Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, προεξήρχε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ και συμμετείχαν πολλοί ιερείς της Μητροπόλεως, πλήθος ευλαβών πιστών και οι Αρχές του τόπου.
Ο Μέγας Αγιασμός των Θεοφανείων, λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών, τελέστηκε εντός του Ιερού Ναού της Ευαγγελιστρίας και στη συνέχεια, κλήρος και λαός κατευθύνθηκαν εν πομπή στο ποτάμι των Γρεβενών όπου έγινε η κατάδυση του Τιμίου Σταυρού από τον Μητροπολίτη μας.
Write a comment: