![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2022/12/0-02-05-1bb746fa9b33ff90b9f9c3d8b4156a94df937b38b11e692f00021f9dd313407e_8a132f96f3e0403c.jpg)
Την Παρασκευή το πρωί 23.12.2022 στο Επισκοπείο η Φιλαρμονική Γρεβενών “Ορφεύς” με τις νέες, ξεχωριστές στολές τους ευχήθηκαν μελωδικά στον Μητροπολίτη μας.
Το απόγευμα της ίδιας μέρας, στον Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελίστριας, μετά την ακολουθία των Μεγάλων Ωρών, ο Εκπολιτιστικός Σύλλογος Πίνδος τραγούδησε τα παραδοσιακά κάλαντα των Γρεβενών.
Το πρωί της παραμονής των Χριστουγέννων, σύλλογοι (Σύλλογος Γυναικών Ελευθέρου Β’, η βυζαντινή χορωδία γυναικών της Ι.Μ. Γρεβενών) και πολλά παιδιά τραγούδησαν τα κάλαντα στον Επίσκοπο μας.