![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2017/02/viber-image3-11.jpg)
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, χοροστάτησε στον Πανηγυρικό Εσπερινό προς τιμήν του Αγίου Χαραλάμπους, στον ομώνυμο Ιερό Ναό του χωριού Κάστρου Γρεβενών, την Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου 2017. Κατά τη διάρκεια του Εσπερινού τελέστηκε αρτοκλασία και ο Σεβασμιώτατος κήρυξε το Θείο Λόγο στους παρευρισκομένους πιστούς.
Την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου, ημέρα εορτής του Αγίου Χαραλάμπους, ο Σεβασμιώτατος θα λειτουργήσει στο χωριό Τριφύλλι Γρεβενών.