![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2021/12/εικόνα_Viber_2021-12-31_15-34-11-094.jpg)
Με τα κάλαντα των παιδιών έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο η χρονιά. Ομάδες παιδιών ευχήθηκαν μελωδικά στον Μητροπολίτη Γρεβενών κ. Δαβίδ σκορπίζοντας την απαραίτητη χαρά, με τα σοφά λόγια της παράδοσης. Επίσης τον Σεβασμιώτατο επισκέφθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών και του ευχήθηκε για την νέα χρονιά.
Τα μέτρα κατά της πανδημίας τηρήθηκαν αυστηρά, χωρίς να παραμεληθεί ταυτόχρονα η ελπίδα της γιορτής.