![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2017/07/0-02-05-216663988ac42dacea2d759e249491b4857bc2689c3a3c0704558607e78b866c_full.jpg)
Στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Περιβολίου Γρεβενών, λειτούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, την Κυριακή 30 Ιουλίου 2017, Η’ Κυριακή του Ματθαίου.
Ήταν μια ωραία ευκαιρία για να ανταμώσουν οι πιστοί τριών χωριών: της Σμίξης, της Αβδέλλας και του Περιβολίου.
Ο Σεβασμιώτατος κήρυξε στο ποίμνιο τον Θείο Λόγο και μετά τη Θεία Λειτουργία απόλαυσε τη συντροφιά των ιερέων και των πιστών κάτω από τη σκιά και τη δροσιά ενός αιωνόβιου δέντρου.