![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/12/0-02-05-365a12069c248512ac6d360c04072d175d53c4412012cabd2f8224c0540e089f_16829875.jpg)
Την δεύτερη ημέρα των Χριστουγέννων, Τετάρτη 26 Δεκεμβρίου 2018, εορτή της Συνάξεως της Υπεραγίας Θεοτόκου, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, λειτούργησε στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Βαροσίου, όπου και κήρυξε τον θείο λόγο.
Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας χειροθέτησε Οικονόμο τον Αιδεσιμώτατο π. Χρήστο Κουτσουρά, εφημέριο του Ιερού Ναού του Αγίου Γεωργίου Βαροσίου. Ο π. Χρήστος εμφανώς συγκινημένος δέχτηκε το Επιγονάτιο από τον Σεβασμιώτατο και όλο το εκκλησίασμα του ευχήθηκε από καρδιάς, «άξιος».
Write a comment: