![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/04/0-02-04-08888f2ab9381759e67e04788446387f9c3f66fa66cce2fe265e9f0834d1afab_full.jpg)
Μέσα σε κλίμα χαράς και με κάθε λαμπρότητα, τελέστηκε η Ακολουθία της Αναστάσεως, ο Όρθρος και η Αρχιερατική Αναστάσιμη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας Γρεβενών, ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Γρεβενών κ. Δαβίδ και με τη συμμετοχή των αρχών του τόπου και εκατοντάδων πιστών.
Ο Μητροπολιτικός Ναός παρέμεινε ασφυκτικά γεμάτος μέχρι το τέλος της Αναστάσιμης Θείας Λειτουργίας και οι πιστοί κοινώνησαν και πήραν το πασχαλινό αυγό από τα χέρια του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας.