![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2017/12/0-02-04-011981d68c1da18a276c1b70f8c676a3e0cc137f6f014b8a000047b86d994f3a_full.jpg)
Με κάθε λαμπρότητα και μεγαλοπρέπεια εορτάστηκε η Μεγάλη Εορτή της Γεννήσεως του Σωτήρος μας Χριστού, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας Γρεβενών. Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, προεξήρχε της Πανηγυρικής Θείας Λειτουργίας στην οποία συμμετείχαν ιερείς της Μητροπόλεως και πλήθος ευλαβών πιστών που συνέρευσαν στον Μητροπολιτικό Ναό για να γιορτάσουν την Χριστού – γέννα.
Την παραμονή της εορτής, ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στον Πανηγυρικό Εσπερινό των Χριστουγέννων στον ως άνω Ιερό Ναό.