![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/06/0-02-05-2344a53342f456bc4072e197c8e64d26e5b0bffecd27952c82ef07412940847d_33e1020a.jpg)
Δυναμικό παρών έδωσαν οι Γρεβενιώτες στο συλλαλητήριο για την ελληνικότητα της Μακεδονίας μας, που διοργάνωσε ο Δήμος Βοΐου στη Σιάτιστα.
Έλληνες Μακεδόνες όλων των ηλικιών, με έντονη την παρουσία των παιδιών και των νέων, κλήρος και λαός, βροντοφώναξαν με όλη τους τη δύναμη ότι η Μακεδονία είναι μία και είναι ελληνική.
Το συλλαλητήριο που άνοιξε με την πατριωτική και φλογερή ομιλία του ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, έκλεισε ψάλλοντας όλοι μαζί τον Εθνικό μας Ύμνο και το «Τῇ Ὑπερμάχῳ Στρατηγῷ».
Write a comment: