![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2020/01/0-02-05-2780be7a297ca8e6ba905e5b613e583957321d58b88ee4b2963961149a562d95_6b9a7e10.jpg)
Την παραμονή της εορτής του Αγίου Αθανασίου του Μεγάλου, Πατριάρχου Αλεξανδρείας, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, χοροστάτησε στους Πανηγυρικούς Εσπερινούς των εορταζόντων Ιερών Ναών στο Σπήλαιο και τις Κυδωνιές Γρεβενών, όπου τελέσθηκαν Αρτοκλασίες και λιτανεύθηκε η εικόνα Του Αγίου.
Κατά την ημέρα της εορτής, ο Σεβασμιώτατος ιερούργησε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου, στον Έλατο Γρεβενών.
Write a comment: