![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2018/09/0-02-04-2fd80150462ade40c1688e8326e7317d6fcb4411d4f3cac39d6560753e5140b5_ea9d592c.jpg)
Στον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό της εορτής της Παγκοσμίου Υψώσεως του Τιμίου και Ζωοποιού Σταυρού του Κυρίου μας, στον Ιερό Ναό Αγ. Νικολάου στην περιοχή Μαχαλά στο Μοναχίτι Γρεβενών, χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ.κ. Δαβίδ, την Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου 2018. Στον αύλειο χώρο του Ναού τελέστηκε Αρτοκλασία και λιτανεύτηκε ο Σταυρός και η εικόνα της Υψώσεως.
Την κυριώνυμο ημέρα της εορτής, ο Σεβασμιώτατος ιερούργησε στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου στο Μέγαρο Γρεβενών.
Write a comment: