![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-8772bc342442a7e9446bd12fe79817a416a7cc6396aad185fa54e129eb53664f_d94349a8dc9fb5c9.jpg)
Πνευματική εισαγωγή στην Μεγάλη Εβδομάδα, με αναγνώσεις, ύμνους και την θεολογική γλώσσα της ιεράς περιόδου αποτέλεσε η εκδήλωση “Η Οδός Των Δακρύων. Μικρή συμβολή στις ημέρες της Μεγάλης Εβδομάδος” που ετοίμασε η Χορωδία Κυριών της Ιεράς Μητροπόλεως Γρεβενών υπό την διεύθυνση του κ. Χρ. Νανέρη την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024, παραμονή του Λαζάρου. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελίστριας με την παρουσία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Γρεβενών κ. Δαβίδ.