![](https://imgre.gr/wp-content/uploads/2024/04/0-02-05-c7a63fcaecb8d5d98b672d7ee21cc0d2641f2c6678319209382182f250240996_538b368a05ae9160.jpg)
Ήδη από τις πρώτες ημέρες της φωτογραφικής έκθεσης του Γ. Πούπη με θέμα: ‘Ύψωσις, ο Σταυρός στη γη του Αγίου Όρους” πολλές σχολικές μονάδες έχουν εκφράσει το ενδιαφέρον τους και κάποιες έχουν επισκεφτεί το Πνευματικό Κέντρο της Ι.Μ. Γρεβενών, όπου αυτή φιλοξενείται. Μάλιστα, η ικανοποίηση και η χαρά των μαθητών είναι το αντίδωρο της κούρασης για τους οργανωτές. Έτσι, ο κύριος σκοπός της έκθεσης και της συνεργασίας της Ι.Μ. Γρεβενών με την Αγιορειτική Εστία φαίνεται πως εκπληρώνεται. Όποιο σχολείο επιθυμεί την επίσκεψη, μπορεί με ένα τηλεφώνημα στο βιβλιοπωλείο Αναλόγιο (2462023020)